17 grudnia 2024 r.
XXXII Konferencja Naukowo-Zawodowa „Przyszłość audytu – audyt w przyszłości” 5 grudnia 2024r
Po raz 32 spotkaliśmy się na corocznie organizowanej przez Regionalny Oddział PIBR we Wrocławiu Konferencji Naukowo – Zawodowej. Konferencja odbyła się we współpracy z Katedrą Rachunkowości Finansowej, Podatków i Audytu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
Patronat honorowy Konferencji objął JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu prof. dr hab. Czesław Zając.
Partnerami Konferencji były firmy: DATEV eG Oddział w Polsce oraz U-FIN Sp. z o.o.
Konferencję rozpoczął Prezes Regionalnej Rady RO PIBR we Wrocławiu – Piotr Łyskawa, który powitał zaproszonych gości i stałych uczestników; biegłych rewidentów, doradców podatkowych, aplikantów, asystentów oraz przedstawicieli regionalnych organizacji społecznych, samorządowych, jednostek dydaktyczno- naukowych współpracujących z RO PIBR we Wrocławiu. Są to, oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego, Dolnośląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych, Oddział Dolnośląski Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu.
Szczególnie serdecznie przywitana została dr Jadwiga Szafraniec, która przez 30 lat do roku 2023 była Prezesem RO PIBR we Wrocławiu i była jednym z głównych inicjatorów, twórców i pomysłodawców organizacji pierwszej Konferencji, która odbyła się w 1992 roku i które to konferencje były i są nieprzerwanie realizowane corocznie.
Cieszyła również obecność na Konferencji studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, uczących się na kierunku Rachunkowość i podatki, specjalność Biegły Rewident.
Wydarzenie zgromadziło około 90 osób: biegłych rewidentów, pracowników naukowo-dydaktycznych, praktyków, studentów, kandydatów na biegłych rewidentów.
Motywem przewodnim Konferencji była próba odpowiedzi na pytania Jaka będzie przyszłość audytu? Czy AI (sztuczna inteligencja) w audycie to nowe perspektywy, szanse czy zagrożenia? Jakie są trendy, prognozy, wyzwania jutra w pracy biegłego rewidenta?
Konferencję swoją obecnością uświetnił Kamil Jesionowski – Prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów, który w swoim wystąpieniu przedstawił jakie są obecnie Wyzwania dla samorządu biegłych rewidentów.
Jednym z pierwszych punktów wydarzenia był panel dyskusyjny, w którym próbowano odpowiedzieć na pytanie Czy sztuczna inteligencja to przyszłość audytu?
Moderatorem panelu była Renata Zielińska – Krajowy Rzecznik Praw Biegłych Rewidentów, Sekretarz RR RO PIBR we Wrocławiu.
Uczestnikami panelu byli:
Konferencję uświetnili swoją obecnością przedstawiciele regionalnych organizacji społecznych, samorządowych, jednostek dydaktyczno- naukowych z którymi ściśle współpracuje RO PIBR we Wrocławiu.
Uczestnikami naszej Konferencji byli również Prezesi Regionalnych Oddziałów:
Podczas Konferencji wręczono odznaki PIBR - jako wyraz uznania za pracę na rzecz Samorządu biegłych rewidentów. Odznaki wręczali: Prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów Kamil Jesionowski oraz Prezes Regionalnej Rady Regionalnego Oddziału PIBR we Wrocławiu Piotr Łyskawa.
Odznakami uhonorowani zostali:
Odznaka PIBR przyznawana jest jako wyraz uznania za uczestnictwo w pracach na rzecz samorządu oraz środowiska biegłych rewidentów, aktywne uczestnictwo w konferencjach zawodowych, przyczyniając się do integracji środowiska biegłych rewidentów, wymiany doświadczeń. Odznaka przyznawana jest osobom, którzy swoją postawą, przestrzeganiem zasad etyki zawodowej, wiedzą teoretyczną i umiejętnościami praktycznymi podnoszą prestiż i uznanie dla zawodu biegłego rewidenta.
Wydarzenie poruszyło również tematy: Audyt przyszłości: Wpływ nowoczesnych technologii i trendów na branżę, wyzwania jutra - wykładowca Joanna Weznerowicz – biegły rewident, starszy manager w Dziale Audytu EY w Polsce. Wpływ zmian MSB 600(Z) na atestacje pakietów konsolidacyjnych – prezenter Renata Zielińska.
Część merytoryczną Konferencji zamknął temat Trendy w podatkach, zaprezentowany przez Agnieszkę Śliwę- doradcę podatkowego, partnera w Dziale Tax & Law EY Polska
Po części merytorycznej przyszedł czas na świąteczny obiad. Był to czas miłych rozmów, wspólnego świętowania, integracji środowiska.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, za udział i aktywne zaangażowanie. Dzięki Państwa obecności oraz cennym dyskusjom konferencja stała się platformą wymiany wiedzy, doświadczeń i innowacyjnych pomysłów, nowych perspektyw w zakresie cyfryzacji audytu, rachunkowości oraz podatków.
Mamy nadzieję, że tematy poruszane podczas konferencji oraz spotkania z ekspertami i praktykami będą inspiracją do dalszych działań w Państwa codziennej pracy, a także przyczynią się do rozwoju, oswojenia i odpowiedzialnego korzystania z nowych technologii, cyfrowych rozwiązań w branży. Jednocześnie pamiętając o zawodowym sceptycyzmie, profesjonalnym osądzie i wysokich standardach etycznych.
ZAPRASZAMY ZA ROK NA KOLEJNE SPOTKANIE!!!
Tymczasem zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z tego wydarzenia. :